Romantické

Romantické květiny

Svátek Sv. Valentýna a romantika jdou ruku v ruce. Vyberte si tu nejkrásnější romantickou kytici.

Zobrazit nabídku

Valentýnské růže

Valentýnské růže

Nejžádanější valentýnskou květinou jsou bezesporu rudé růže. Pořádným pugétem růží si získáte každou ženu.

Zobrazit nabídku

Kytice z tulipánů

Kytice z tulipánů

Červené tulipány značí vášeň, takže jsou ideální květinou k vyznání lásky, např. o Valentýnu.

Zobrazit nabídku

Tipy na kytici tulipánů

Překvapte nečekaně na Valentýna svou milou, nechte jí poslat rudé růže lásky přímo na romantickou večeři při svíčkách. Takové překvapení ohromí každou ženu.

Řadit: nejlevnější | nejdražší | dle názvu | výchozí

20 barevných tulipánů

20 barevných tulipánů

Barevné tulipány ovázané červeným lýkem jsou jednoduše krásné a hodí se k různým příl

KOUPIT 990 Kč
30 červených tulipánů

30 červených tulipánů

Tato veliká kytice tulipánů ohromí každou ženu. Vyberete si barevnou variantu, která

KOUPIT 1330 Kč

Tipy na dárky na Valentýna - kytice tulipánů

Král tulipán

Pokud hovoříme o růži jako královně květin, dá se říci, že králem a rovnocenným partnerem je tulipán. Ve svém království, Holandsku, se stal i symbolem země. Tulipán však není jen symbolem země. Podobně jako krásné ženy inspiroval tulipán také mnoho malířů. A důkladně se o něj zajímali vždy také pěstitelé. Proto jsou dnes tulipány k dostání v těch nejfantastičtějších barvách a tvarech květů. Jednu skupinu tulipánů charakterizují roztřepené okraje okvětních lístků, odrůdám této skupiny se říká papouškovité tulipány. Svými teplými odstíny tulipány navozují atmosféru komfortu a pohodového pohodlí.

Tulipán patří mezi květiny, které nám evokují jarní atmosféru. Bíle žíhané tulipány se v prostých kyticích krásně vyjímají, až by se mohlo zdát, že snad byly vytvořeny speciálně pro tento účel. Můžou se použít také těsně svázané tulipány stejné barvy. Červené tulipány symbolizují vášnivou lásku, to však není jediný symbol, který lze v tulipánech spatřovat. Představují také modlitbu, oddanost a pokání, jejich prostřednictvím lze samozřejmě lásku také vyznat a umocnit. Svým symbolickým významem se tulipán výborně hodí do kytic, které někomu darujeme. Možnostmi typů a barev svých květů je tulipán opravdu univerzální, dá se použít do klasických vazeb a zároveň se s ním dají dělat doslova zázraky, takže se kytice nakonec může použít pro různé příležitosti.

S tulipány se dá velmi zajímavě pracovat a kombinovat je s ostatními jarními květinami (modřenec, narcis). Během několika minut z nich sami doma jednoduše můžeme vytvořit naprosto neotřelou dekoraci. Představme si skleněnou vázu, do které nalijeme malé množství vody. Stonky tulipánů do ní ponoříme, s květy si trochu pohrajeme. Když květiny před úpravou ponecháme dvě hodiny mimo vázu dosáhneme tohoto, že jejich stonky půjdou lehce ohnout, aniž by se zlomily, a květy skloníme do vázy, tak, že v ní bude pravidelná změť stonků a květů.

Pokud chceme tulipány věnovat jako dárek ke sv. Valentýnu, je dobré květiny hned jak je přineseme z květinářství domů, třeba ještě zabalené, ponořit do nádoby s vodou, aby ji mohly plně nasát. Nejprve odřízneme asi dva centimetry stonků a květiny vložíme do vázy s čistou vodou. To se samozřejmě nevztahuje na případy, kdy dáváte květinu do vázy i s cibulkou, což je rovněž možné. V takovém případě z cibulek pouze omyjte zeminu a dejte květiny do čisté vázy. Tulipány vydrží déle svěží, pokud do vody přidáme výživu pro řezané květiny. Zvláštností je, že stonky tulipánů nepřestávají růst ani ve váze. Jakmile se tulipány ve váze „usadí“, nesnažíme se je znovu přeskupovat – aranžmá by se zcela rozpadlo. Vadnoucí tulipány oživíme tak, že je znovu seřízneme, zabalíme do plastové fólie nebo papíru a necháme několik hodin ponořené ve vodě.